26. اسفند 1397 - 21:38   |   کد مطلب: 7349
زلاتکو و زبانی که به اعتراض گشوده شد
غوغای آقای همیشه خموش پرسپولیس در رشت
زلاتکو ایوانکوویچ در جریان بازی روز گذشته تیمش مقابل سپیدرود واکنش تند و باورنکردنی در خصوص تصمیم داوری داشت.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مرد جدی نیمکت پرسپولیس در دقیقه 80 دیدار با سپیدرود واکنشی جالب به تصمیم حسین زرگر در خصوص لغو پنالتی داشت. داور در این صحنه خطای روی مهدی ترابی را اعلام پنالتی کرد اما در شرایطی که علی علیپور رویای بازگشت به صدر جدول گلزنان را با برداشتن توپ و کاشتن آن روی نقطه پنالتی را در ذهن ترسیم می‌کرد، با بازگرداندن این تیم تصمیم، او را از دستیابی به گل چهارم پرسپولیس محروم کرد.

علی علیپور که در این دیدار بار دیگر موفق به برگزاری جشن در استادیوم سردار جنگل شده بود، در کورس آقای گلی با کی‌روش استنلی یک گل عقب افتاده و بزرگترین رویای او در دقیقه 80 بازی با اعلام خطای روی مهدی ترابی در حال وقوع بود تا با ثبت دبل در این بازی بتواند خود را به صدر جدول برساند. مهاجم سرخ‌ها که در میان فریاد اعتراض بازیکنان سپیدرود توپ را در اختیار گرفته بود و در حال کاشتن آن روی نقطه پنالتی بود، ثانیه‌هایی بعد از این رویا خارج شد و زرگر با پذیرفتن تصمیم داور پشت دروازه، از اعلام پنالتی خودداری کرد و توپ را در اختیار حریف قرار داد.

 

 

اعتراض استثنایی زلاتکو در رشت برای وتوی پنالتی پرسپولیس برابر سپیدرود

 

اما در شرایطی که زرگر در محاصره بازیکنان پرسپولیس در حال حضور در میانه میدان و آغاز جریان بازی توسط گلر حریف بود، صحنه‌ای جالب توجه پشت دروازه شکل گرفت. داور پشت دروازه با فراخواندن داور به او اعلام کرد که زلاتکو ایوانکوویچ، دستیار اول برانکو که در حال آماده سازی بازیکنان ذخیره بود اعتراضات تندی را نسبت به این تصمیم نشان داده که با تذکر داور همراه بود. شاید در نگاه اول این اعتراض چندان عجیب نباشد اما وقتی شخص فاعل آن زلاتکو باشد ماجرا جالب توجه می‌شود.

دستیار کروات برانکو که با توجه به اینکه برادر مربی پرافتخار پرسپولیس محسوب می‌شود انتقادات زیادی را متوجه خود می‌بیند، یکی از بی سر و صداترین مربیان این تیم محسوب می‌شود که کمتر هوادار و حتی خبرنگاری توانسته واکنش و حرکت ویژه‌ای از او ثبت کند. نگاه بی تفاوت او به زعم هواداران و اصحاب رسانه حتی نسبت به گل‌های هیجان انگیز این تیم به یک اتفاق ویژه تبدیل شده که استقبال خودش را نیز بابت شکل دادن ترول‌ها و گیف‌های واکنش‌های بی تفاوتش را نیز در پی داشته است.

زلاتکو با قرار دادن اسکرینی از این صحنه در صفحه شخصی‌اش از آن به عنوان واکنشی علیه تصمیم تلخ داور یاد کرده که آنها را از پنالتی محروم کرده است. نکته جالب توجه نیز در همان لحظات بابت تعجب هواداران و اصحاب رسانه بابت این واکنش او شکل گرفته بود. مربی کروات پرسپولیس که در چند دیداری که برانکو با محرومیت از حضور در منطقه فنی محروم بود به عنوان مرد اول فنی جلوی نیمکت تیمش حضور یافته بود نیز کمترین واکنش را به جریان بازی داشت.

برانکو اما در گفت‌وگو با خبرنگار ما به شدت از مرد اول مورد اعتماد خود روی نیمکت که البته علاقه‌ زیادی به دنیای سیاست دارد و تمام اوقات فراغتش را می‌توانید او را در حال تماشای نطق و کنفرانس‌های مجلس این کشور ببینید، دفاع کرد. سرمربی پرسپولیس با اشاره به عملکرد او گفته: زلاتکو پیش از این نیز در ایران حضور داشته و حتی به عنوان نفر اول در حال فعالیت بوده است. او 30 سال است که مربی است فوق دیپلم این رشته را دارد و از حیث سواد و عملکرد توانسته قابل قبول عمل کند. کادرفنی من باسوادترین کادرفنی در ایران است. هم آندره (پانادیچ) و هم سرتن چوک و اکنون زلاتکو توانسته‌اند در مراحل حضورشان در تیم کمک زیادی به تیم و خودم کنند. اکنون هم فرزاد حبیب اللهی، مارکو، کریم باقری، ایگور پانادیچ جزو باسوادترین ها هستند. حتی اصغر نیک سیرت، مترجم من دوره مربیگری را پشت سر می‌گذارد تا به بهترین شکل بتواند خواسته‌های من را متوجه شود و آن را تفهیم کند. حالا شما بروید ساختار کادرفنی تیم ملی را ببینید! زلاتکو پیش از این در شیراز بود و تجربه کار در فوتبال ایران را هم داشت.

زلاتکو اکنون چهره ویژه نیمکت پرسپولیس محسوب می‌شود؛ مردی که علاقه ویژه‌ای به تماشای ویدئوهای سیاسی دارد و اگر او را در حالی که هدفون بیتس چند میلیونی‌اش را روی گوشش گذاشته و بدون توجه از کنارتان عبور کرد دیدید، تصور نکنید که در حال گوش دادن به یکی از آهنگ‌های نینا کرالیچ یا فرانکا باتلیچ است و احتمالا خبری در مجلس سنای این کشور رخ داده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار