12. فروردين 1398 - 9:55   |   کد مطلب: 7370
جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: بر اثر بارش باران در بیشتر محورهای مواصلاتی استان، جاده‌ها لغزنده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،سعید اسماعیلی  در گفتو‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، با بیان اینکه هم اکنون در تمام محورهای مواصلاتی استان همدان بارش باران و جاده‌ها لغزنده گزارش شده است، اظهار داشت: جاده‌های خیس یکی از عوامل مهم سوانح رانندگی هستند اما به کار گیری تکنیک‌های رانندگی ایمن، می‌تواند مانع از بروز سوانح تلخ رانندگی شود.

وی خواستار رانندگی آرام و با احتیاط رانندگان در این شرایط جوی به ویژه در پیچ‌ها، شد و ابراز کرد: رانندگان فاصله زیادی را با ماشین جلویی حفظ کنند؛ رانندگان هنگامی که لازم است توقف کنند، سرعت‌ را کم کرده و به آرامی و ملایمت ترمز کنند و هرگز یک‌باره ترمز نکنند.

جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان همدان بیان کرد: اگر ماشین‌ شروع به لغزیدن کرد، به آهستگی پای‌ خود را از روی گاز برداشته و فرمان را در جهتی که می‌خواهند جلوی ماشین حرکت کند، بپیچانند.

وی با تأکید بر اینکه رانندگان از چاله‌‌های آب باران دوری کنند، افزود: رانندگان در همان مسیری که ماشین‌های جلویی‌ حرکت می‌کنند، رانندگی کنند؛ رانندگان بلافاصله از لحظه شروع باران تا زمانی که جاده مرطوب است، سرعت را کم، یکنواخت و در حد کنترل نگه دارند.

اسماعیلی با تأکید بر اینکه رانندگان در پیچ‌ها از سرعت خود بکاهند و به هیچ عنوان به طور ناگهانی ترمز نکنند، ابراز کرد: .قبل از سفر از سلامتی ترمزها و چراغ‌ها اطمینان پیدا کنید و نسبت به تمیزی شیشه‌ها و میدان دید، تنظیم فرمان و دیگر موارد ایمنی اقدام کنید.

جانشین پلیس راه فرماندهی انتظامی استان همدان تصریح کرد: هموطنانی که قصد سفر دارند، قبل از سفر گوش به زنگ اخبار هواشناسی و آب و هوای مقصد و مبداء باشند و با تماس با شماره تلفن گویای 141 از وضعیت راه‌ها، محدودیت‌های ترافیکی و غیره مطلع شوند.

وی با تأکید بر اینکه بستن کمربند ایمنی به عنوان یک قانون الزامی است، اظهار داشت: بستن کمربند ایمنی، هنگام تصادف تا حدود زیادی از وارد آمدن لطمه جانی به سرنشینان جلوگیری می‌کند.

اسماعیلی در توصیه به رانندگان عنوان کرد: دلایلی همچون خستگی و خواب‌آلودگی، بی‌توجهی به مقررات، عجله و شتاب بی‌مورد، عدم تشخیص سهم عبور سایرین، لجبازی، رانندگی در اوج احساسات و غیره،  همیشه دلخراش‌ترین سوانح رانندگی را در پی داشته، اگر جان خود و اطرافیانتان را دوست دارید، از آن‌ها دوری کنید.

انتهای پیام/ح

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار