10. تير 1398 - 7:38   |   کد مطلب: 7518
رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان خبر داد
آغاز خرید گندم و جو از کشاورزان در سه نقطه از منطقه قهاوند
رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان از آغاز خرید گندم و جو از کشاورزان همدانی خبر داد و گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود 60 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، مسعودعلی سعیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از خرید گندم شهرستان همدان در چهار مرکز خبر داد و اظهار کرد: تعاونی روستایی امسال در چهار مرکز خرید امزاجرد، قهاوند، پیروز در روستای کوزره و تعاونی تولید روستای عبدالرحیم گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می‌کند.

وی خرید امسال گندم از کشاورزان را 60 هزار تن پیش‌بینی کرد و ادامه داد: با توجه به افزایش نزولات جوی و به علت مبارزه با سن و آفات از سوی جهاد کشاورزی، این میزان خرید گندم نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان با بیان اینکه خود سیلو نیز چند مرکز خرید گندم دارد، خاطرنشان کرد: کارخانه آرد ممتاز، سیلوی شهیدان زارعی، سیلوی شهید مفتح و سیلوی کوریجان نیز خریدار گندم خواهند بود.

وی با بیان اینکه از روز گذشته خرید گندم آغاز شده است، افزود: از دیروز خرید گندم شروع شده و تا آبان ماه ادامه دارد و در روزهای تعطیل نیز برای رفاه کشاورزان خرید خواهیم داشت.

سعیدی با اشاره به تغییرات امسال خرید گندم خاطرنشان کرد: امسال خرید گندم از کشاورزانی صورت می‌گیرد که نام آنها در سامانه ثبت شده باشد و اگر کشاورزی ثبت‌نام نکرده به مراکز خدمات تعاونی روستایی مراجعه کرده و ثبت‌نام کند.

وی در خصوص خرید گندم از سایر شهرستان‌ها نیز اضافه کرد: خرید گندم از سایر شهرستان‌ها نیز در همدان انجام می‌شود و نیاز به معرفی‌نامه نیز ندارد بلکه تنها باید در سامانه ثبت شده باشد.

رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان با بیان اینکه امسال گندم از مرغوبیت خوبی برخوردار است، افزود: کشاورزان پس از برداشت گندم، به نزدیکترین مرکز خرید گندم مراجعه و محصول خود را تحویل دهند که تاکنون یک‌هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

وی در خصوص نحوه پرداخت مبالغ کشاورزان نیز گفت: پرداختی کشاورزان نیز قول داده شده است که 50 درصد هنگام خرید و 50 درصد باقی مانده اواخر خرید پرداخت شود.

سعیدی از آغاز خرید جو نیز خبر داد و بیان کرد: امسال خرید جو نیز تضمینی بود اما به این خاطر که جو کم بود، به تضمینی نرسید و اکنون شبکه تعاون روستایی به صورت توافقی جو را می‌خرد.

وی با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و 500 تن جو خریداری شده است، افزود: قیمت‌هایی تعاون روستایی برای خرید گندم و جو پرداخت می‌کند از قیمت دلال‌ها بهتر است.

رئیس تعاون روستایی شهرستان همدان بیان کرد: گندم از نرخ یک‌هزار و 360 تومان تا  یک‌هزار و 200 تومان خریداری می‌شود و جو نیز از یک‌هزار و 250 تومان تا یک‌هزار و 280 تومان خریداری می‌شود که تاکنون همه جو خریداری شده با قیمت یک‌هزار و 280 تومان بوده است.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار