12. تير 1398 - 8:36   |   کد مطلب: 7521
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از اجرای پروژه گاوداری ۶ هزار راسی در قهاوند و پرورش ۲ هزار راس بز مورسیا در فامنین خبر داد و گفت: این طرح ها اشتغال روستایی را رقم می زند.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری جهادپرس،  با بیان اینکه گام‌های بلند اشتغال و تولید روستایی با اجرای پروژه گاوداری ۶ هزار راسی در قهاوند و پرورش ۲ هزار راس بز مورسیا در فامنین ممکن خواهد شد، گفت: در پیگیری برنامه‌های اشتغالزایی و رونق تولید در همدان، جلسه‌ای با حضور استاندار همدان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، عضو شورای شهر قهاوند و رئیس بنیاد مستضعفان تشکیل شد.

وی تاکید کرد: ایجاد گاو داری ۶ هزار راسی در قهاوند که از سال گذشته پیگیری آن شروع شده بود و ایجاد زمینه پرورش ۲ هزار راس بز مورسیا در شهرستان فامنین دستاورد این جلسه بود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حمایت های استاندار سابق همدان در اجرای این طرح گفت: تمام زیر ساخت‌های ایجاد گاو داری ۶ هزار راسی در قهاوند در زمینی با وسعت ۳۰ هکتار که مجهز به چاه آب است مهیا شده است.

وی افزود: این پروژه تولیدی واقتصادی که تحول عظیمی در رشد وتوسعه منطقه ایجاد می‌کند اعتباری افزون بر ۱۲۰ میلیارد تومان دارد که ۶۰ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات استانی و مابقی ۶۰ میلیارد تومان دیگر توسط بنیاد مستضعفان تامین می‌شود.

حاجی بابایی گفت: پروژه پرورش بز مورسیا در شهرستان فامنین نیز مصوب شده که مقرر شد این بزها به صورت تک راسی یا دو و سه تا ۲۰ راسی متناسب با شرایط دامداران متقاضی باشد و با پرداخت قسمتی از هزینه خریداری و قسمتی به صورت وام دامداران متقاضی حمایت شوند.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار