17. تير 1398 - 8:27   |   کد مطلب: 7532
استاندار همدان گفت:یک برنامه راهبردی سه ساله در زمینه های فرهنگی ،عمران ، اشتغال و سیاسی برای استان تنظیم شده که هر مدیری در صورتی که از این برنامه جا بماند باید صندلی خود را به مدیر دیگری واگذار کند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،سید سعید شاهرخی بعداز ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانداران شهرستان اسدآباد که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: بنده در رابطه با برنامه راهبردی 3 ساله استان  و برنامه ششم توسعه با همه مدیران اتمام حجت کرده ام و مدیران شهرستانی نیز باید این تکلیف را بدانند و  باید این برنامه در شهرستان ها و استان مطابق حرکت در راستای برنامه ششم اجرا کنند.

وی با بیان اینکه  باید مطابق برنامه ششم توسعه حرکت کنیم و در این راستا بنا نداریم کارهای روز مره را انجام دهیم تصریح کرد: ناظران امر  از پایان تیرماه جاری   ارزیابی و کنترل  خود از شهرستان ها و استان را در بحث محقق شدن یک سوم برنامه را   انجام خواهند داد.

شاهرخی در ادامه افزود : شهرستان اسدآباد با  27 هزار و 718 نفر جمعیت فعال دارای 4 هزار نفر جمعیت فعال جویای کار با نرخ 12.1 درصد بیکاری است که بر اساس برنامه ریزی های راهبردی با نگاه ویژه به سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت از تولید باید این نرخ بیکاری را تا پایان برنامه ششم توسعه کاهش یابد.

وی با تاکید بر اینکه منابع مالی دولت محدود است و باید هدفمند با خودداری از  آزمون و خطا حرکت کرده و موجب ارتقا معیشت و رفع بیکاری و توانمندی هر منطقه شد اظهار داشت: ما دولتی ها شرایط را  باید طوری فراهم کنیم که برای تحقق سند چشم انداز برنامه ششم توسعه سرمایه گذاران نسبت به سرمایه گذاری رغبت بیشتری داشته و اقدام کنند.

کاهش نرخ بیکاری اسدآباد از 12.1 درصد به 7.1 درصد در سال 1400

استاندار همدان با اشاره به اینکه در سال 1400 باید نرخ بیکاری اسدآباد از 12.1 درصد به 7.1 درصد کاهش یابد افزود:برای تحقق این امر 1100 میلیارد تومان سهم سرمایه گذاری برای شهرستان پیش بینی شده که فرماندار اسدآباد باید در سال 98  افزون بر 342 میلیارد در سال 99  افزون بر 388 میلیارد و در سال 1400 افزون بر 450 میلیارد تومان سرمایه گذاری با تحقق 1400 شغل  انجام دهد.

وی تصریح کرد: تحقق اشتغال 1400 نفری در اسدآباد تا سال 1400 با فرض حفظ مشاغل موجود و راه اندازی و احیا  و افزایش ظرفیت واحدها کاری بوده که تعهد و امضا کرده ایم .

با هیچ مدیری عقد اخوت نبسته‌ایم

استاندار همدان  در ادامه با تاکید بر اینکه با هیچ مدیری عقد اخوت نبسته ایم  و اگر نتوانند برنامه راهبردی سه ساله مطابق در راستای برنامه ششم  توسعه را محقق کنند باید صندلی خود را به مدیر دیگری واگذار نمایند خاطر نشان کرد:از فرماندار اسدآباد و دیگر فرمانداران استان و مدیران می خواهیم بر اساس برنامه سند چشم انداز ششم توسعه حرکت کنند و برنامه عملیاتی و راهبردی سه ساله را دنبال نمایند  و از بخش خصوصی و سرمایه گذاران حمایت  لازم را داشته باشند.

شاهرخی گفت:فرش قرمز برای حمایت از سرمایه گذاران پهن می کنیم و آنان را رفیق خود می دانیم اما با آنان شریک نیستیم چرا که  برای خدمت به مردم با خدا معامله کرده ایم.

به گزارش تسنیم در پایان مجید درویشی به عنوان فرماندار شهرستان اسدآباد معرفی و از زحمات کریم حمیدوند فرماندار سابق اسدآباد و زحمات دوماهه لیلا امیدی به عنوان سرپرست فرمانداری این شهرستان تقدیر و قدردانی شد.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار