22. تير 1398 - 7:29   |   کد مطلب: 7540
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه مجلس باید بر عهده بگیرد افزایش 5 میلیون تومانی در برخی دستگاه‌ها را تأیید کرده یا خیر؟ گفت: معاون اول رئیس جمهور نمی‌تواند بخشنامه دهد که قانون مجلس برای 9 دستگاه قابل اجرا نیست.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر امروز در دوره آموزشی و تشکیلاتی حیات طیبه در جمع فعالان دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور با اشاره به وجود تفکر لیبرالی اظهار کرد: این تفکر در برخی دوران به خاطر تقویت فضای معنوی چون دفاع مقدس قدرت ظهور و بروز نیافت.

وی با بیان اینکه بعد از دوران دفاع مقدس تفکر لیبرالی آرام آرام در کشور ریشه دواند گفت: این تفکر معتقد است هرکس قدرت بیشتری داشته باشد برداشت بیشتری هم خواهد داشت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در هشت سال دفاع مقدس ارزش‌های انقلابی، اقتصاد لیبرال را به گروگان گرفته بود و قدرت مانور به آن نمی‌داد اما امروز همین تفکر ارزش‌های ما را به گروگان گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد لیبرال هر کاری می‌خواهد انجام می‌دهد آن وقت باید خط ارزش‌ها و ارزش‌مداران پاسخگوی جامعه باشند گفت: یکی شهید داده و دیگری در حال ریاست است.

اقتصاد لیبرال هیچ اعتقادی به عدالت ندارد

حاجی‌بابایی با بیان اینکه اقتصاد لیبرال هیچ اعتقادی به عدالت ندارد، اقتصاد لیبرالی را در تضاد صد درصدی با دین، رهبری و انقلاب دانست و تأکید کرد: لیبرال‌ها با پول‌هایی که به جیب می‌زنند علیه دین تبلیغ می‌کنند تا افکار خود را به کرسی بنشانند.

وی در بخش دیگری از سخنانش فناوری انهدام پهپاد آمریکایی را نمونه‌ای از دانش انقلابی دانست و با بیان اینکه تربیت‌شدگان مکتب الهی برای ارزش‌ها جان می‌دهند گفت: اگر امروز وقتی خبر از این داده می‌شود که ناوهای آمریکایی در خلیج فارس صف کشیده‌اند اما مردم ایران نه تنها وحشت نمی‌کنند که به آن می‌خندند این نماد انقلابی‌گری است.

وی در ادامه گرانی‌ برخی اقلام و هجوم برای خرید آن به خاطر این کمبود را نماد تفکر لیبرالی دانست و ادامه داد: این موضوع به خاطر آن است که مردم اعتمادی به اقتصاد ندارند چون این لیبرالی است اما به امنیت اعتماد دارند چون انقلابی است.

دز انقلابی‌گری مجلس پایین است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه مجلس نماد انقلابی‌گری است اما دز آن پایین است گفت: اگر مجلس در رأس امور قرار گیرد، قوه قضاییه و مجریه در مسیر صحیح خود قرار می‌گیرند.

وی اظهار کرد: در قانون اساسی عنوان شده که مجلس می‌تواند رئیس جمهور را برکنار و وزرا را عزل کند و در تمام امور تحقیق و تفحص داشته باشد اما نمی‌توان مجلس را منحل کرد.

حاجی‌بابایی ادامه داد: حال سوال اینجاست که نمایندگان ما در رأس امور هستند یا خیر؟ باید اعتراف کرد که مجلس ما در تراز مناسبی قرار ندارد.

وی در ادامه با اشاره به وجود 5 میلیون کارمند شاغل و بازنشسته کشوری و لشگری در کشور گفت: دولت اعلام کرد به طور میانگین 20 درصد افزایش حقوق در نظر می‌گیرد که این مصداق بی‌عدالتی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: در حالی که پیشنهاد شد همه افزایش 400 هزار تومانی داشته باشند در نهایت تا 10 درصد نیز در اختیار دولت قرار گرفت که به درستی اعمال نمی‌شود.

وی ادامه داد: در ابتدا مجلس به آن رأی نداد که بعد با پیگیری رأی آورد، قانون که به دولت ابلاغ شد، بند 158 به آن اضافه شد، ولی مشخص نیست از کجا آمده که همه اختیارات را به دولت داده است.

حاجی‌بابایی گفت: بعداً معلوم شد برخی از دستگاه‌ها با بخشنامه معاون اول از قانون مجلس استثنا شده‌اند، هر جای سیستم دولتی که حقوقی پرداخت شود حالا زیاد یا کم، زیر نظر دولت است چون مجلس بر اجرای قوانین نظارت دارد و سکوت آن به معنای تأیید عملکرد دولت است.

وی افزود: افزایش حقوق برای برخی 400 هزار تومان بود و برای بعضی دیگر 5 میلیون تومان، مجلس هم تأیید کرده که فردی 63 میلیون تومان حقوق دریافت کرده و اگر نیست، باید مجلس مطرح کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه مجلس باید بر عهده بگیرد افزایش 5 میلیون تومانی را تأیید کرده یا خیر؟ تصریح کرد: البته این حرف من بدان معنا نیست که همه حقوق یکسان دریافت کنند اما حقوق‌ها باید متناسب پرداخت شود.

وی گفت: رئیس مجلس بخشی از تخلف دولت را مطرح کرد، معاون اول رئیس جمهور نمی‌تواند بخشنامه دهد که قانون مجلس برای 9 دستگاه قابل اجرا نیست.

مردم گرانی را تحمل می‌کنند اما فساد را نه

حاجی‌بابایی انقلاب اسلامی را به کشتی پرقدرتی تشبیه کرد که شتابان در حال حرکت است گفت: متاسفانه در این کشتی افرادی هم هستند که در اتاقی نشسته‌اند و هر کاری دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه این حرف به معنای ایراد از کشتی نیست افزود: همه باید تصمیم بگیرند افراد پرخور را فرمانده و مدیر نکنند، کسانی باید مدیریت را در دست بگیرند که بفهمند پول نداشتن برای خرید پنیر یعنی چه؟.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه بندی در قانون ششم توسعه داریم که برمبنای آن تمام مسؤولان قبل از پذیرفتن مسؤولیت باید لیست اموال خود را ارائه دهند تصریح کرد: مدیران در این چهل سال باید پاسخگوی این باشند که اموال خود را چگونه به دست آورده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه مردم گرانی را تحمل می‌کنند اما فساد را نه اضافه کرد: برخی از مدیران حاضر نیستند در سخت‌ترین دوران اقتصادی کشور وضعیت را تحمل کنند که حقوق بالا نگیرند.

حاجی‌بابایی گفت: هر مدیری که در کشور از جیبش پول می‌ریزد حتماً به یک شیر وصل است، باید بگویم این فرد قابل اعتماد نیست، هرکس می‌خواهد باشد پس باید با او برخورد شود.

وی افزود: برای شفاف‌سازی حقوق نمایندگان مجلس هم اقدامات خوبی انجام شده و در کمیسیون در حال اصلاح است.

 وی با اشاره به اینکه مبنای حفظ انقلاب تحقق عدالت است افزود: بعد از اعتراض نسبت به حقوق نجومی‌بگیران آنها ما را متهم به پوپولیستی بودن کردند، اگر هم حرف نزنیم به سکوت متهم می‌شویم که البته بنده بنای سکوت ندارم.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه دو سال طول کشید دولت و مجلس را قانع کردیم درآمد کشور از محل هدفمندی یارانه‌های 31 هزار میلیارد تومان نیست گفت: تلاش شد درآمدهای دولت از محل قانون هدفمندی یارانه‌ها به 140 هزار میلیارد تومان رسید و به خزانه واریز شد.

دانشجو نباید سربازی احزاب را کند

وی با بیان اینکه حقوق کمیته امداد و بهزیستی از محل درآمد قانون هدفمندی یارانه‌ها چهار برابر شده است افزود: 6 هزار میلیارد برای بیمه کشاورزان و 4 هزار و 400 میلیارد برای بیمارستان‌ها اختصاص یافت و بسیاری از اقشار از این محل بیمه شدند.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس گفت: امروز در مسؤولیت‌ها با این مشکل مواجهیم که افراد نظرات و دیدگاه‌های خود را به روشنی مطرح نمی‌کنند برای مثال حرف‌هایی که نمایندگان در مجلس می‌زنند متفاوت از حرف‌هایی است که در مسجد محل زده می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشجو نباید سربازی احزاب را کند افزود: دانشجویان باید حرف ناب بزنند و کمک کنند عناصر نامطلوب از قطار نظام پیاده شوند.

حاجی‌بابایی ضمن اینکه از دانشجویان خواست مطالبات خود را در چارچوب انقلاب از دولت، مجلس و قوه قضاییه پیگیری کنند گفت: اگر دانشجویان یکپارچه وارد میدان شوند و اجرای قانون را پیگیری کنند، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ما در این مجلس در اقلیت هستیم تصریح کرد: وقتی وزیری را استیضاح می‌کنیم و رأی نمی‌آورد، آخر سر هم 163 نماینده از او تقدیر می‌کنند چکار می‌توانیم کنیم؟

دیدگاه شما

آخرین اخبار