6. شهريور 1398 - 10:48   |   کد مطلب: 7614
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه برای اجرای همسان‌سازی حقوق‌ها باید تمام توان خود را به کار بگیریم گفت: 5 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی پیش‌بینی شده است، باید نحوه افزایش حقوق را به گونه‌ای اجرا کنیم که همسان‌سازی و عدالت اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر امروز در همایش تجلیل از بازنشستگان با بیان اینکه این قشر مجموعه‌ای از تجربه و نقش‌آفرینی در جامعه هستند اظهار کرد: نقش هدایتگری بازنشستگان به عنوان سرمایه‌های ارزشمند اجتماعی نباید نادیده گرفته شود زیرا جامعه نیازمند چنین تجربیاتی است.

وی با بیان اینکه بازنشستگان نباید هیچ دغدغه‌ای داشته باشند گفت: زمانی که در مجلس و وزارت آموزش و پرورش بودم بیشترین تلاشم برای رسیدن به این هدف و تامین اجتماعی مناسب برای بازنشستگان بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس افزود: در زمانی که در وزارت آموزش و پرورش بودم بیمه طلایی معلمان را با این هدف که معلمان در هر مرکز درمانی، بدون پرداخت هزینه خدمات دریافت کنند اجرایی کردیم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این هدف مجاب کردن بیمه‌گزاران زمان برد، اما با برنامه مناسب و واگذاری 11 نوع بیمه که در آموزش و پرورش وجود دار بزرگترین قرارداد تاریخ اداری بسته شد.

حاجی‌بابایی افزود: بیمه طلایی حتی تا مبلغ بیش از 190 میلیون تومان کمک هزینه درمان به فرهنگیان پرداخت کرد، از این رو همواره دنبال راهکار برای بیمه طلایی بازنشستگان بودیم، اما بیمه بازنشسته‌ها در اختیار وزیر رفاه بود.

وی تاکید کرد: با وزرات رفاه قرارداد بسته شد و بیمه طلایی بازنشستگان چهار ماه اجرا شد، برای نمونه در یک ماه در خراسان رضوی 10 میلیارد تومان بیمه طلایی بازنشستگان پرداخت شد، اما متاسفانه وزارت رفاه وقت قرارداد را لغو کرد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان در مجلس گفت: در بودجه 98 تلاش کردیم عدالت مناسب اجتماعی را در میان حقوق‌بگیران شاغل و بازنشسته دولت ایجاد کنیم که بیش از صد سخنرانی در مجلس و تریبون‌های مختلف در دفاع از حقوق بازنشستگان و شاغلان داشتم.

وی به مصوبه مجلس برای افزایش حقوق در سال جاری اشاره کرد و گفت: پیشنهاد بنده مبنی بر افزایش مبلغ 400 هزار تومان و افزایش تا 10 درصد در مقابل پیشنهاد دولت که تا میانگین 20 درصد افزایش را به طور یکسان مصوب کرده بود، تصویب شد اما متاسفانه این پیشنهاد با تبصره‌ای که از در پشت مجلس و غیرقانونی به آن اضافه شده بود تغییر کرد.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: این بند اضافی باعث شد افزایش حقوق‌ها کاملا برخلاف عدالت اجرا شود که متاسفانه با وجود پیگیری‌های متعدد کسی در این زمینه پاسخگو نبوده است.

وی تصریح کرد: براساس پیشنهاد ما با توجه به همسان‌سازی حدود 200 هزار تومان، 400 هزار تومان ثابت و تا 10 درصد 200 هزار تومان به حقوق‌های 2 میلیون تومانی اضافه می‌شد و تا 800 هزار تومان افزایش حقوق داشت اما با اجرای ناقص مصوبه مجلس فقط 600 هزار تومان اضافه شده که دعوای ما برای 30 درصد مابقی است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه برای اجرای همسان‌سازی حقوق‌ها باید تمام توان خود را به کار بگیریم گفت: 5 هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی پیش‌بینی شده است، باید نحوه افزایش حقوق را به گونه‌ای اجرا کنیم که همسان‌سازی و عدالت اجرا شود.

وی در پایان نوید افتتاح دو استخر برای آموزش و پرورش را داد و گفت: این استخرها از سال 1389 آغاز شده و تا چند وقت دیگر افتتاح می شود، توصیه می شود برنامه‌ریزی بهره‌برداری به گونه‌ای باشد که بازنشستگان در اولویت قرار گیرند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار