13. شهريور 1398 - 9:00   |   کد مطلب: 7627
رئیس هیئت‌مدیره انجمن ایمنی و بهداشت همدان گفت: ۲۷۰ معدن استان استعداد آتش‌باری بالا دارند، اما اداره کار به بهانه صعب‌العبور بودن و نداشتن وسیله نقلیه از بازرسی آن‌ها خودداری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مهدی رستمی نیا، ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: واحدهای تولیدی استان وضعیت مناسبی ندارند و اگر به آمارهای اعلام شده از طرف مسئولان دل‌خوش باشیم؛ استان نابود می‌شود.

وی با گلایه از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تصریح کرد: بهتر است واژه رفاه را از اسم این اداره بردارند چراکه کارگران در بدترین شرایط ممکن کار می‌کنند و تعدیل نیروی بسیاری در واحدهای تولیدی انجام شده و اداره کار هم کاری نمی‌کند.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن ایمنی و بهداشت استان همدان بیان کرد: اداره کار به درخواست‌های کارگران با تأخیر پاسخ می‌دهد که نمونه آن درخواست کارگران شرکت خوش نوش برای دریافت مزایای مشاغل سخت و زیان‌آور است که قرار بود یک‌ماهه پاسخ داده شود، اما 20 ماه است معطلند.

وی اعلام کرد: مدیریت پیشین اداره کار رسیدگی به درخواست‌ها را یک‌ماهه انجام می‌دهد، اما مدیرکل فعلی همکاری خوبی با جامعه کارگری ندارد و در شهرستان هم وضعیت بدتر است.

رستمی نیا مطرح کرد: اداره کار از برگزاری جلسه هفتگی با تشکل‌های کارگری خبر می‌دهد و مشخص نیست این جلسه‌ها کی تشکیل شده که ما خبر نداریم؟

کتمان آمار حوادث ناشی از کار/ معادن همدان خطرسازند

دبیر کانون سراسری ایمنی و بهداشت کار کشور با اشاره به آمار حوادث ناشی از کار گفت: بنا بر آمار پزشکی قانونی 85 نفر در 5 ماهه نخست امسال حادثه دیده و 18 نفر فوت کرده‌اند، اما چرا این آمارها از طرف مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نمی‌شود؟

رستمی نیا افزود: سال گذشته 228 حادثه در استان رخ داده و 270 معدن استان هم استعداد آتش‌باری بالا دارند و اداره کار به بهانه صعب‌العبور بودن و نداشتن وسیله نقلیه از سر زدن به آن‌ها خودداری می‌کند.

وی اعلام کرد: از 2300 واحد تعاونی هم 700 مورد اعتبار داشته و 400 تعاونی فعال است و مشکلات متعددی در حوزه کار استان وجود دارد که به مدیریت ضعیف برمی‌گردد.

رستمی نیا بیان کرد: همدان نسبت به برخی استان‌ها وضعیت مناسبی نداشته و در قعر جدول قرار دارد و مدیرکل تعاون و کار که مسئول این اتفاق‌هاست باید از استان برود.

انتهای پیام/ ت

دیدگاه شما

آخرین اخبار