24. شهريور 1398 - 7:00   |   کد مطلب: 7651
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 گفت: امتناع کشاورزان روستای نشر از فروش گندم، به ضرر خودشان تمام می‌شود.

علی رحمانی‌فر در گفت‌وگو با پایگاه خبری جهادپرس،، با اشاره به‌سلامت غلات استان اعلام کرد: تا کنون بیش از 410 هزار تن در همدان از کشاورزان خریداری‌شده که هیچ‌گونه آلودگی و فضولات پرندگان در آنها مشاهده نشده به طوریکه می توان گفت گندم‌های استان در سلامت کامل هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: سیلوهای همدان تا تاریخ 15 شهریورماه به‌صورت یکسره باز بوده و گندم را از کشاورزان تحویل می‌گرفتند اما از 15 تا 30 شهریور فقط سیلوهای دولتی آماده دریافت گندم از کشاورزان هستند.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 13 درباره نخریدن گندم از کشاورزان روستای نشر در قهاوند اعلام کرد: کشاورزان این روستا با ناآگاهی گندم‌های خود را در انبارها نگه‌داشته و اقدام به فروش آنها نکرده‌اند.
وی همچنین ادامه داد: از گذشته تا کنون در روستای نشر مرکز خرید نداشته‌ایم و روستائیان برای فروش گندم‌ها باید به روستای عبدالرحیم، قهاوند و یا همدان مراجعه کنند و گندم‌های خود را به سیلوهای قابل‌دسترس تحویل دهند، این در حالی بود که کشاورزان خود را درگیر مسائل سیاسی کرده و از فروش گندم‌ها امتناع می‌کنند.
رحمانی فر از کشاورزان خواست تا اگر گندم‌های خود را هنوز تحویل نداده‌اند هرچه سریع‌تر به سیلوهای دولتی فعال تحویل دهند همچنین روستائیان روستای نشر اکنون به سیلوی کوریجان می‌توانند مراجعه کنند ضمن اینکه عدم فروش گندم‌ها منجر به خراب شدن گندها در انبارهای خانگی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی گندم 1700 تومان است، یادآور شد: با ممانعت از ورود دلالان به خرید گندم خرید توافقی نیز در نظر گرفته‌شده بود به‌طوریکه در این روش خرید گندم فقط تشکل‌های صنفی و کارخانجات آرد و ماکارونی از طریق سامانه و پهنه‌بندی خریداری انجام دادند.

دیدگاه شما

پربیننده ها

آخرین اخبار