13. مهر 1398 - 7:14   |   کد مطلب: 7684
استاندار همدان گفت: در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در استان همدان سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی استان همدان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد با بیان اینکه اولویت نخست استان توجه به اشتغال، رونق تولید و معیشت مردم است اظهار داشت: حمایت از سرمایه‌گذاری مبنای برنامه‌ریزی‌ها در استان همدان است.

وی افزود: در سند توسعه استان همدان که میثاق‌نامه‌ای بین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی است حرکتی هدفمند بر مبنای نظرات کارشناسان تدوین شده است.

شاهرخی گفت: در این سند تمامی مزیت‌ها، ظرفیت‌ها و نقش شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به تفکیک مشخص شده است.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه عمده توجه این سند به سرمایه‌گذاری است عنوان کرد: سالانه سرمایه‌گذاری 5 هزار میلیارد تومان در همدان بر اساس این سند برنامه‌ریزی شده است.

شاهرخی تصریح کرد: با استفاده از این میزان سرمایه‌گذاری 20 هزار شغل نیز سالانه در استان همدان باید ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه شناسایی واحدهای تعطیل شده به دلیل معوقات بانکی را در دستور کار داشتیم اظهار داشت: در نیمه نخست امسال 26 واحد تولیدی را که به دلیل بدهی به تملک بانک‌ها درآمده بود را احیا کردیم.

استاندار همدان تصریح کرد: 980 واحد صنعتی استان با ظرفیت 40 درصدی، یک هزار و 841 واحد کشاورزی با ظرفیت 60 درصدی و 28 هزار و 815 واحد صنایع‌دستی در استان همدان فعال هستند.

شاهرخی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون یک هزار و 700 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید و اشتغال‌زایی پرداخت شده است گفت: در شش‌ماهه نخست امسال 2 هزار و 500 میلیارد تومان نیز در استان همدان سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه همدان در واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی در کشور پیش رو است تصریح کرد:  تاکنون 546 طرح به بخش خصوصی واگذار شده و واگذاری 100 طرح دیگر در دستور کار قرار دارد.

شاهرخی با اشاره به اینکه 75 درصد منابع بانک‌های استان به اعطای تسهیلات اختصاص می‌یابد تأکید کرد: سقف اختیارات مدیران بانک‌ها محدود است و نیاز به اختیارات بیشتری دارند.

انتهای پیام/ ع

دیدگاه شما

آخرین اخبار