17. مهر 1398 - 9:14   |   کد مطلب: 7689
رئیس آموزش و پرورش قهاوند با بیان اینکه 57 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در قهاوند ثبت شده است گفت: امسال 50 نفر نیز نیروی مازاد اعلام کردیم.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، حجت الاسلام ابراهیم قمری ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان اظهار کرد: 57 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در قهاوند ثبت شده که پنج دانش‌آموز پسر کوچ کرده و 10 نفر نیز برای کمک به مخارج خانواده مشغول به کار شده‌ و مابقی نیز دختر هستند.

وی با بیان اینکه در بحث نیروی انسانی در قهاوند با مشکلی مواجه نبودیم، تعداد دانش‌آموزان این شهر را 3 هزار و 600 نفر دانست و گفت: امسال 50 نفر نیز نیروی مازاد اعلام کردیم.

رئیس آموزش و پرورش قهاوند با اشاره به مشکل مدرسه روستای «دشته»‌ یادآور شد: نتوانسته‌ایم مجدد مدرسه این روستا را بازگشایی کنیم، کد آموزشگاه حذف شده که باید پیگیری کنیم.

وی با بیان اینکه در صورت بازگشایی مجدد مدرسه «دشته» حداقل پنج نفر نیروی خانم برای این مدرسه نیاز است تصریح کرد: آمار واقعی دانش‌آموزان بدون ترک تحصیل و ثبت نامی دشته، 24 دانش‌آموز دختر و 33 دانش آموز پسر است که شرایط تحصیل را ندارند.

وی در ادامه به مشکل مدرسه روستای «یکله» اشاره کرد و ادامه داد: این مدرسه بیش از 100 دانش‌آموز دارد و دانش‌آموزان مختلط با سرویس بهداشتی مشترک هستند که این موضوع می‌تواند مشکل‌ساز شود.

بخشدار مرکزی همدان نیز با بیان اینکه بازماندگان از تحصیل از ابتدایی به متوسطه اول و از متوسطه اول به متوسطه دوم هستند خاطرنشان کرد: در برخی موارد نیز تراکم دانش‌آموزی داریم.

حمید عبدلی با اشاره به مباحث عمرانی در حوزه آموزشی یادآور شد: ساختمان مدرسه روستای «قلی‌کندی» در حال بهره‌برداری است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه یک همدان نیز اظهار کرد: دانش‌آموزان ناحیه یک 4 هزار و 700 نفر در دوره ابتدایی، 4 هزار و 500 نفر در متوسطه است که 200 نفر بازمانده از تحصیل نیز به ثبت رسیده است.

بابایی با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم بازماندگان از تحصیل تا پایان مهرماه شناسایی و به تحصیل بازگردند گفت: در بین دختران بازمانده از تحصیل ازدواج زودهنگام و در مواردی نیز مباحث اقتصادی و نابسامانی خانواده مطرح است.

وی با اشاره به ارائه مشاوره و آشنایی با والدین به منظور بازگرداندن بازماندگان به تحصیل بیان کرد: بیشتر بازماندگان از تحصیل در مناطق حاشیه شهر قرار دارند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه یک همدان افزود: از تیرماه تا مهرماه 54 هزار و 317 ثبت‌نامی در ناحیه یک انجام و یک‌هزار و 562 کلاس پیش‌بینی شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته در پایه دهم در رشته تجربی متقاضی بیشتر بود تصریح کرد: امسال افزایش به سمت رشته علوم انسانی رفته و رشته ریاضی همچنان کم‌طرفدار است.

معاون آموزشی آموزش و پرورش ناحیه دو همدان نیز خاطرنشان کرد: بحث بازماندگان از تحصیل از سال گذشته به طور جدی دنبال می‌شود؛ در دختران بازمانده از تحصیل ازدواج زودهنگام و در پسران نیز مسائل اقتصادی و بی‌انگیزگی عامل بازماندن از تحصیل است.

مومنی با اشاره به آمار 53 هزار و 800 نفری دانش‌آموزان در ناحیه دو یادآور شد: در مقطع ابتدایی 28 نفر و در متوسطه اول 30 نفر بازمانده از تحصیل داریم و در متوسطه دوم این آمار صفر است.

وی اظهار کرد: در مجموع 92 نفر در ناحیه دو بازمانده از تحصیل هستند که برای بازگرداندن آنها به تحصیل تلاش می‌کنیم.

دیدگاه شما

آخرین اخبار