17. مهر 1398 - 13:26   |   کد مطلب: 7694
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح مدیریت آموزش از راه دور برای باز ماندگان از تحصیل به صورت پایلوت در چند نقطه از کشور اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، مجتبی زینی‌وند در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان همدان اظهار داشت: باید جاماندگان از تحصیل در استان شناسایی شود تا آموزش آنلاین را در دستور کار قرار دهیم. در راستای ریشه کنی بی‌سوادی، دانش‌آموزان محروم از تحصیل، آموزش های لازم را به صورت آنلاین دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این طرح در مناطق زلزله‌زده اجرا شده و دانش‌آموزان در چادرها به صورت آنلاین آموزش دیدند، ابراز کرد: نتایج به دست آمده از این روش آموزشی مثبت بوده و می‌توانیم این روش آموزشی را در در نقاط مختلف کشور اجرا کنیم. در استان همدان نیز می‌توان با این روش در یک کلاس تا صد نفر را از این طریق پوشش داد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این طرح امروز در استان مصوب می‌شود و اگر شورای آموزش و پرورش همدان زیرساخت‌های سخت افزاری این طرح که تهیه تبلت برای دانش‌آموزان است را فراهم کند می‌توانیم این اقدام را در همدان عملی کنیم.

زینی وند با بیان اینکه اولویت در تحصیل دانش‌آموزان دختر در مقطع متوسطه اول و دوم است، گفت: از اداره آموزش و پرورش استان می‌خواهیم در این راستا کارگروهی تشکیل دهد و آمار بازماندگان از تحصیل را ارائه کند.

وی با بیان اینکه طرح مدیریت آموزش از راه دور در چند استان کشور به صورت پایلوت اجرایی میشود، گفت: این طرح آموزش در استان خوزستان و سیستان و بلوچستان اجرا شده و ظرفیت اجرای آن در همدان هم وجود دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: برای ریشه‌کنی بی‌سوادی باید عوامل آن را شناسایی و به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهیم.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

آخرین اخبار