8. آبان 1398 - 7:15   |   کد مطلب: 7758
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه عالم امروز گرفتار تشتت‌هاست چون از قرآن دور شده است‌، گفت: آرامش و نورانیت برای جامعه امروز با تمسک به قرآن به دست می‌آید.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، آیت الله حبیب الله شعبانی شامگاه سه شنبه در افتتاحیه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در همدان اظهار داشت: بشر در ابتدای خلقت بدون اتصال به وحی به سعادت نرسید و قطعا تنها راه رسیدن بشر به آرامش و سعادت متصل شدن به وحی الهی است.

امام جمعه همدان افزود: سعادت، گمشده همیشگی بشر بوده و او همواره حتی با مکاتب و تفکرات و اندیشه‌های مختلف به دنبال سعادت بوده است.

وی با بیان اینکه دریای معارف قرآن کریم و کتاب تکوین خداوند غیرمتناهی است گفت: قرآن کریم محل تجلی خداوند است و این اثر غیرمتناهی از مصدر غیرمتناهی است.

شعبانی با اشاره به اینکه اگر وجدان‌های انسان سالم مانده باشد متن عربی قرآن قرائت شود بر جان بشر می‌نشیند افزود: کلمات الله در عالم تکوین پایانی ندارد؛ عالم تکوین مظهر کلمه الله و غیر متناهی است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه گاهی عبارت‌خوانی قرآن را آغاز نکرده‌ایم اما درجات رشد آدمی به آن است افزود: آیات الهی غیرمتناهی و درجات رشد آدمی نیز غیرمتناهی است.

شعبانی با اشاره به اینکه باید دست کسانی را که به قرآن کریم توجه دارد بوسید اما این ابتدای راه است گفت: بعد از یک‌هزار و 400 سال از نزول قرآن ما و شما در کوچه پس کوچه‌های عشق گیر کرده‌ایم و گویا کتاب قرآن کریم هنوز دست نخورده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه لازم است به آموزه‌های قرآن کریم برگردیم و با قرآن زندگی کنیم و آموزه‌ها را در جامعه اجرا کنیم افزود: قرآن کریم، محل تجلی خداوند است اما به آن توجه چندانی نداشته‌ایم و حقایق آن را درک نکرده‌ایم و باید از پیشگاه قرآن عذرخواهی کنیم.

وی با بیان اینکه طهارت باطنی می‌خواهد تا نسبت به قرآن کریم فهم ابتدایی داشته باشیم خاطرنشان کرد: ما موظف هستیم قرآن را به  متن جامعه بیاوریم اما آن طور که باید در این زمینه تلاش نکرده‎‌ایم در حالی که قرآن محل تادیب است.

وی با بیان اینکه امیدوارم این جلسات فرصتی برای بازگشت به کتاب فطرت باشد گفت: قرآن کتاب فطرت و حرف دل ماست و باید به آن توجه کرد آنچنان که پیامبر گرامی اسلام سفارش کرده‌اند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

آخرین اخبار