19. آذر 1398 - 10:09   |   کد مطلب: 7859
مدیر مجتمع آموزشی درمانی بعثت همدان در پاسخ به شایعه استفاده از سرسرنگ مشترک گفت: با توجه به اینکه امروز در تست قندخون بیماران از سرنگ استفاده نمی‌شود و دستگاه استاندارد قندخون جایگزین سرنگ شده‌ است، این شایعه کذب بوده و محل اعتبار نیست.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حمید کیانی فتوت ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در پاسخ به شایعه استفاده از سرسرنگ مشترک در همدان اظهار کرد: تاکنون هیچ شاکی از این شایعه، طرح موضوع و شکایتی نزد مسئولین بیمارستان و یا دانشگاه نداشیم.

وی گفت: بیمارستان بعثت، بیمارستانی بزرگ با ابعاد فعالیت گسترده است و گاه شایعاتی پیرامون برخی اقدامات و فعالیت‌های مطرح شده در این مجتمع منعکس می‌شود که در صورت صحت یا حتی عدم صحت، کمیته‌ پیگیری موضوع تشکیل شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر مجتمع آموزشی درمانی بعثت همدان افزود: در خصوص شایعه استفاده از سرسرنگ مشترک تاکنون هیچ شکایتی از سوی مراجعین صورت نگرفته با این حال چنانچه کسی در این خوص ادعایی دارد ما حاضریم براساس مستندات و مدارک موجود از طریق مراجع قضایی پاسخگو باشیم.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه امروز در تست قندخون بیماران از سرنگ استفاده نمی‌شود و دستگاه استاندارد قندخون جایگزین سرنگ شده‌ است می‌توان گفت این شایعه کذب بوده و محل اعتبار نیست.

کیانی با اشاره به اینکه امروزه شایعات و مسائل بسیاری در فضای مجازی مطرح می‌شود که بسیاری از آنها مبنای صحیح و علمی ندارند عنوان کرد: در نخستین ساعات نشر این شایعه، کمیته‌ای در بیمارستان شکل گرفت و با حضور افراد مرتبط، مستندات مسأله از جمله تصویر دوربین‌های مداربسته بیمارستان بررسی شد که در نتیجه این بررسی‌ها کذب بودن شایعه به اثبات رسید.

وی ضمن تأکید به هیچ عنوان با کمبود سرنگ در بیمارستان مواجه نیستیم خاطرنشان کرد: کیت‌های آزمایشگاهی تست قندخون نیز به حد کفایت در مجتمع وجود دارد و قیمت آن به حدی مناسب است که در اغلب منازل نیز یافت می‌شود، بیشتر مردم هم با ساز و کار آن آشنایی دارند و بررسی آن برای هر فرد در دسترس است.

مدیر پرستاری بیمارستان بعثت نیز در این خصوص اظهار کرد: حفظ ایمنی کارکنان و بیماران نخستین موضوعی است که در حوزه بهداشت و درمان آموزش داده می‌شود.

فاطمه فرزانه آزاد با بیان اینکه در مجموعه گسترده‌ای نظیر بعثت، بروز کمی و کاستی دور از انتظار نیست گفت: در این موضوع به خصوص با اندک اطلاعات پزشکی می‌توان بی‌اساس بودن شایعه را دریافت.

*پذیرای انتقادات، پیشنهادات و نظرات سازنده هستیم 

محمد طاهری مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا نیز با بیان اینکه همواره پذیرای انتقادات، پیشنهادات و نظرات سازنده هستیم اظهار کرد: شایعه‌پراکنی و انتقادات غیرمنصفانه موجب دلسردی مردم نسبت به سیستم بهداشت و سلامت کشور و تشویش اذهان عمومی می‌شود از این رو حق پیگیری چنین شایعاتی از طریق مراجع ذیصلاح را در دستور کار داریم.

انتهای پیام/ 89050/ 

دیدگاه شما

آخرین اخبار