20. آذر 1398 - 12:05   |   کد مطلب: 7861
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت:هرگونه فعالیت تبلیغاتی زود هنگام از سوی نامزدهای انتخابات مجلس جرم محسوب می‌شود و قوه قضائیه نیز با مجرمان با جدیت برخورد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مهدی الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با تاکید براینکه با هرگونه تخلف انتخاباتی از سوی نامزدها برخورد می‌شود، اظهار داشت: طبق ماده 59 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی هر گونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها برای نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از صدا و سیما و نیز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله که جنبه رسمی و دولتی دارد، جرم محسوب می‌شود.

 

وی افزود: فعالیت رسمی کارمندان در ساعات اداری، استفاده از وسایل و سایر امکانات شهرداری‌ها و ادارات، شرکت‌های دولتی و موسسات وابسته به دولت، شهرداری‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها نیز از مصادیق جرم محسوب شده و نامزدهای انتخابات مجلس شورای سالامی باید از آن پرهیز کنند.

 سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان تصریح کرد: استفاده از امکانات نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی به هر مقدار استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و سایر امکانات مذبور ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می‌شود.

وی  اظهار داشت: ستاد پیشگیری از جرائم انتخابات موضوع رعایت قانون مذکور را مورد پیگیری و رصد قرار داده و با خاطیان  به طور قطع و با جدیت برخورد می‌کند.

الماسی با تأکید بر اینکه نامزدهای انتخاباتی نباید از امکانات دولتی در جهت مقاصد خویش استفاده کنند، افزود: مدیران دستگاه‌های دولتی موظف هستند با اعمال نظارت مانع از استفاده کارمندان دولت از امکانات دولتی برای تبلیغ یا تخریب یک نامزد انتخاباتی شوند.

انتهای پیام/742/ ت

دیدگاه شما

آخرین اخبار