19. دى 1398 - 7:58   |   کد مطلب: 7987
دوازدهمین نمایشگاه کتاب همدان با مشارکت ۳۰۰ ناشر در ۱۸۸ غرفه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، آیین افتتاحیه دوزادهمین نمایشگاه بزرگ کتاب همدان ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی با حضور حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، مصطفی آزادبخت، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان در این آیین با بیان این که صبح امروز شورای تامین استان با حضور استاندار همدان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس اخبار موثق در حمله بامداد امروز 80 نفر از نظامیان آمریکایی کشته شدند.

مصطفی آزاد بخت افزود: بر اساس گفته بزرگان کشور هرچه خون افراد جانی آمریکایی ریخته شود، خون شهید سلیمانی و همرزمانش جبران نخواهد شد، اما با اینحال انتقام خون این شهید را خواهیم گرفت.

وی با بیان این‌که 25 میلیون نفر در عراق  و ایران در  تشییع پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش شرکت کردند، عنوان کرد: سردار سلیمانی در جهاد اکبر هواهای نفسانی را زیر پا گذاشت و تواضع، مردم دوستی و تلاش این سردار از نمونه های بارز شخصیت  شهید سلیمانی است که باید از آن الگو گرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه معجزه پیامبر اسلام، کتاب است، اظهار داشت: برای توانمند شدن و موفقیت در انجام وظایف باید به آگاهی رسید که یکی از راه‌های این آگاهی، مطالعه است.

آزادبخت گفت: نمایشگاه سراسری کتاب باید با قدرت و قوت برگزار شود و امیدواریم مردم از این نمایشگاه بازدید خوبی داشته باشند.

حضور 300 ناشر در نمایشگاه کتاب همدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز در آیین افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان همدان با بیان اینکه نمایشگاه کتاب با چند هدف برگزار می‌شود اظهار داشت: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه به عنوان یک رویداد بزرگ، آشنایی مردم با تازه‌های نشر است.

احمدرضا احسانی افزود: حمایت از اقتصاد فعالان عرصه چاپ و نشر و ترویج فرهنگ کتابخوانی در حوزه های مختلف از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی با بیان این که نمایشگاه کتاب همدان از سال 95 برگزار نشده بود عنوان کرد: با این حال سعی می‌کنیم برگزاری مستمر نمایشگاه کتاب در تقویم فرهنگی استان ثبت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تاکید کرد: برنامه‌های فرهنگی باید به صورت کارشناسی و مستمر اجرا شود و از آنجا که نیرو و منابع وزارت ارشاد محدود است برای تحقق این امر نیاز است سایر دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

احسانی با بیان این که 594 ناشر متقاضی حضور در این نمایشگاه کتاب همدان بودند گفت: از این تعداد حدود 300 ناشر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در دوازدهمین نمایشگاه کتاب همدان شرکت کردند.

وی عنوان کرد: این نمایشگاه در فضایی در حدود 5 هزار متر مربع و در 188 غرفه برگزار می‌شود.

احسانی تاکید کرد: این نمایشگاه در چهار بخش کتب عمومی، کتب تخصصی کودک و نوجوان، کتب کمک آموزشی و برنامه‌های جنبی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان این که 12 برنامه شاخص فرهنگی در ایام نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود اظهار داشت: یک ویژه برنامه قرآنی هم برای ساعت 10 صبح روز جمعه 20 دی ماه پیش بینی شده است.

احسانی تصریح کرد: دست نوشته‌های بازدیدکنندگان از نمایشگاه در رابطه با سجایای شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در غرفه این شهید والامقام دریافت می‌شود و این دست نوشته‌‌ها به صورت کتاب به چاپ می‌رسد.

وی تاکید کرد: حداقل 30 درصد تخفیف برای کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/747/

دیدگاه شما

آخرین اخبار