19. دى 1398 - 8:07   |   کد مطلب: 7992
معاون سیاسی استاندار همدان گفت: در روستاهای ما افرادی هستند که به‌صورت خودجوش برخی کارها را انجام می‌دهند و ما می‌توانیم با راه‌اندازی این سمن‌ها از ظرفیت آنها برای خدمت به دیگران استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،مصطفی آزادبخت پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان اظهار داشت: بالاترین سرمایه هر مملکتی نیروی انسانی آن سرزمین است  بنابراین آنهایی که در بخش مدیریت فعالیت می‌کنند باید با آینده‌نگری اقدام به تربیت نیروهای جوان کنند.

وی با بیان اینکه به شخصه تصمیم گرفته‌ام بسیاری از جلسات معاونت سیاسی استانداری را با حضور جوانان عضو مجمع اندیشه‌ورز استان برگزار کنم، افزود: بهترین دوره آموزشی برای اینکه فردی به مدیری توانمند تبدیل شود یا اینکه بتوان از ظرفیت‌های وی استفاده کرد، شرکت این افراد در جلسه‌ها است.

معاون استاندار همدان  با اعلام اینکه با استفاده از این روش می‌توانیم 200 جوان توانمند و با استعداد را تربیت کنیم، ابراز کرد: از جمله راهکارهای استفاده از ظرفیت جوانان، تسهیل مسیر انجام کارها در ادارات است.

وی تصریح کرد: مسیر رشد جوانان از مسیر مدیران می‌گذرد چرا که راه دیگری برای آنها وجود ندارد بنابراین لازم است مدیران به جوانان اعتماد کرده و بستر رشد آنها را فراهم سازند تا با رعایت عدالت، افراد توانمند مسئولیت‌ها را برعهده گیرند.

آزادبخت با استقبال از ایده اجرای طرح هر سمن یک روستا، عنوان کرد: در روستاهای ما افرادی هستند که به صورت خودجوش برخی کارها را انجام می‌دهند و مامی‌توانیم با راه‌اندازی این سمن‌ها از ظرفیت آنها برای خدمت به دیگران استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای موفقیت در کشور راهی به جز اعتماد به جوانان نداریم، گفت: برای تسهیل امر اشتغال در جامعه و پرداخت تسهیلات به جوانان باید اقدام به عقد تفاهم نامه‌های مختلف با مراکز ذی‌ربط کنیم چرا که بانک‌ها هنگام ارائه تسهیلات به افراد متقاضی آنها را تا مرز دیوانگی پیش می‌برند.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان نیز با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن در همدان اظهار داشت: ما برای احداث هزار و 500 واحد مسکونی زمین را معرفی کرده‌ایم تا نهادهای مسئول مراحل ساخت مسکن‌ها را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه هزینه ساخت یک واحد 70 متری 250 میلیون تومان می‌شود، تصریح کرد: افرادی که مایل به استفاده از این ظرفیت هستند باید از همان ابتدا هزینه ساخت مسکن را داشته باشند.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی همدان نیز از اجرای طرح مهارت‌آموزی برای هزار و 640 تن از جوانان همدانی خبر داد و ابراز کرد: تعهد ما در سال 98 برای هزار و 500 نفر بود که ما توانسنیم به بیش از تعهد خود عمل کنیم.

وی درباره طرح کارورزی برای دانشگاهیان و فارع التحصیلان  نیز افزود: از ابتدای سال تاکنون توانسته‌ایم طرح را برای 509 نفر اجرا کنیم در حالی که تعهد ما تا پایان سال 606 نفر است.

توصیفان با بیان اینکه در استان همدان 330 رشته مشاغل خانگی وجود دارد، عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون برای هزار و 48 نفر مجوز صادر شده و بیش از 5 میلیارد تومان نیز تسهیلات پرداخت شده است.

انتهای پیام/742/ح

دیدگاه شما

آخرین اخبار