21. دى 1398 - 13:41   |   کد مطلب: 8000
شاید در صورت نبود VAR، قهرمانی احتمالی این فصل لیورپول نیز به مخاطره می افتاد.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس، این اولین فصل استفاده از VAR در لیگ برتر است و این تکنولوژی از همان ابتدا جنجال های فراوانی را به همراه داشته اسیت. در حال حاضر و با فاصله 13 امتیازی لیورپول با لستر علیرغم یک بازی کمتر، تقریبا قهرمانی لیگ برتر مشخص شده و به نظر می رسد بعد از سه دهه نوبت کامیابی مرسی سایدی ها فرا رسیده است. اما اگر در این فصل لیگ برتر از این تکنولوژی استفاده نمی شد، در حال حاضر سیتی با هفت امتیاز اختلاف نسبت به لیورپول در رده دوم قرار داشت و جنگ قهرمانی هنوز پابرجا بود.

 

 

لیورپول مدتی قبل در دیدار مقابل پالاس به دشواری پیروز شد، اما اگر VAR نبود گل جیمز تامکینز پذیرفته می شد و این دیدار با تساوی بدون گل به اتمام می رسید که دو امتیاز این تیم کم می شد.

 

 

اما منچسترسیتی و پپ گواردیولا بیش از همه از وجود VAR لطمه خورده اند و پنج امتیاز آنها کم شده است. در دیدار مقابل تاتنهام پیروزی سیتی به تساوی تبدیل شد و پیروزی آنها مقابل یونایتد به شکست بدل شد.

 

بازنده بزرگ بدون VAR منچستر یونایتد بود که در مکان نهم قرار می گرفت و دو امتیاز کمتر از حالا داشت. همچنین لسترسیتی که در حل حاضر از وجود VAR بهره برده و بالاتر از سیتی در رتبه دوم قرار دارد، می توانست در فصول قبل با سه امتیاز کمتر رتبه سوم را از آن خود کند.

 

 

آرسنال که در حال حاضر در رتبه نازل دهم قرار دارد، بدون VAR سه امتیاز بیشتر گرفته و سه رتبه نیز بالاتر می آمد. تاتنهام یک امتیاز از حضور این فناوری بهره برده و چلسی با یا بدون VAR همچنان موفق به کسب 36 امتیاز شده بود.

دیدگاه شما

آخرین اخبار