21. بهمن 1398 - 11:54   |   کد مطلب: 8211
معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با بیان اینکه در گردنه‌ها و محورهای مواصلاتی استان با لغزندگی شدید روبه‌رو هستیم، گفت: جاده‌ها، محورهای مواصلاتی استان باز است اما مردم از سفرهای غیر ضرور پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،حمید پرورشی خرم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، از لغزندگی شدید محورهای مواصلاتی و جاده‌های همدان خبر داد و اظهار داشت، تمام گردنه‌های استان همدان، شامل دور راهی گرین، اسدآباد، همه کسی، محور بزرگراه همدان به سمت جنت آباد و دیگر محورهای مواصلایت استان همدان درگیر برف  و گردنه سوباشی و کند تپه نیز درگیر کولاک مقطعی هستند.

وی با بیان اینکه راهداران در حال نمک پاشی و بروف روبی از جاده‌ها هستند اما عبور از گردنه‌ها تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر است، افزود: در حال حاضر 34 راهدارخانه استان در حال آماده باش بوده و به صورت مرتب محورهای مواصلاتی استان را بررسی می‌کنند.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با بیان اینکه در محورهای مواصلاتی استان همدان با وجود چند نوبت برف روبی به علت برودت هوا شاهد لغزندگی شدید جاده‌ها هستیم، ابراز کرد: این مسیرها نیز مانند دیگر محورهای مواصلاتی استان باز هستند اما  لازم است رانندگان پیش از حرکت ضمن اطلاع یافتن از وضعیت راه‌ها، برای استفاده از این مسیرها با سرعت پایین رانندگی کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر 520 راهدار به همراه 260 دستگاه ماشین آلات ویژه برف و نمک پاشی در دو شیفت کاری آمادگی دارند در صورت بارش برف، جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان را پاک کرده و به هم وطنان عزیز امدادرسانی کنند.

پرورشی خرم با اعلام اینکه تا این لحظه انسدادی در محورهای مواصلاتی و جاده‌های استان همدان به‌وجود نیامده است، ابراز کرد: برف‌روبی جاده‌ها بر اساس اولویت‌بندی ابتدا از راه‌های شریانی آغاز شده و سپس در مسیرهای اصلی، غیرشریانی و روستایی ادامه می‌یابد.

وی با تاکید براینکه بازرسی از راه‌های مواصلاتی و جاده‌های استان ادامه دارد، گفت: از مردم می‌خواهیم در صورت سفر، حتما تجهیزات زمستانی و وسایل گرمایشی را به همراه داشته و از پر بودن باک خودروی خود مطمئن باشند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار