23. بهمن 1398 - 9:56   |   کد مطلب: 8221
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به اینکه اروپایی ها دنباله رو آمریکا هستند، ادامه داد: متاسفانه در اثر وابستگی به آمریکا، اروپایی ها مواضعی را می گیرند که با استقلال خودشان کاملا در تعارض است.

به گزارش پایگاه خبری جهادپرس،کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا در پاسخ به این سئوال که رفتار طرف اروپایی در برجام را با توجه به مطرح شدن بکارگیری مکانیزم ماشه چگونه ارزیابی می کنید، گفت: این نشان دهنده بی منطقی اروپایی هاست. درحالی که خودشان تکالیف شان را انجام نداده اند. می گویند که چرا ایران تعهداتش را انجام نداده است.

وی با اشاره به گام های مختلف ایران در کاهش تعهدات برجامی اظهار کرد: همواره ما تاکید کرده ایم که هر وقت طرف اروپایی تکالیف خود را انجام دهد ما هم بر می گردیم و تعهداتمان را انجام می دهیم.
 
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به اینکه اروپایی ها دنباله رو آمریکا هستند، ادامه داد: متاسفانه در اثر وابستگی به آمریکا، اروپایی ها چنین مواضعی را می گیرند که با استقلال خودشان کاملا در تعارض است. 
 
خرازی در پاسخ به این سئوال که راهبرد دیپلماسی ما در برابر کارشکنی غربی ها و  بی تعهدی اروپایی‌ها باید چگونه باشد، گفت: ما بایستی در این حوزه توضیح بدهیم و ایستادگی بکنیم و طبیعا تنها با ایستادگی و مقاومت وبا استدلال می توان از این فشارها عبور کرد. 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار