http://sedayedaneshjoo.ir/
http://hamedanvarzesh.ir/
http://malayeriha.ir/
http://www.dana.ir/
ستاد نماز جمعه قهاوند
کد مطلب: 22844
تاریخ : 16. آذر 1394 - 13:09
با نزدیک شد به ایام انتخابات شاهد ایجاد فضای رقابتی در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان هستیم.

به گزارش جهاد پرس ، به نقل از  صبح رزن،با نزدیک شد به ایام انتخابات شاهد ایجاد فضای رقابتی در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان هستیم.

بعضا شدت این رقابتها اصول اخلاقی مورد قبول همه ی آحاد این جامعه و کشور را تهدید می کند.

شواهد و تجارب ما در دوره ی های قبلی ایام انتخابات بویژه مجلس نشان می دهد آنچه که در این رقابت بیش از همه چیز باید نگران آن بود رعایت اخلاق ، مرام اسلامی و انسانی رقابت انتخاباتی است.

فضای رقابتی و گفتمانی لازمه ی یک رقابت و مشارکت پر شکوه و با نشاط است.

در این هیچ شکی نیست که لازمه ی برگزاری انتخاباتی با شکوه با مشارکت حداکثری ملت غیور ایران و مردم شهید پرور شهرستان وجود فضایی رقابتی و با نشاط است.

اما این هر گز نباید به این معنا باشد که برای داغ کردن تنور و یا ربودن گوی سبقت از حریفان نامزدهای انتخاباتی دست به هر کاری بزنند.

در واقع تفاوت اساسی نظام اسلامی و رقابت در آن با سایر نظام های سیاسی در دنیا در همین موارد است.

در فاصله ی زمانی باقی مانده تا ایام انتخابات نامزدهای انتخاباتی مجلس در حال بستن لیست یاران ، دوستان و همچنین نزدیکان و مرام نامه های خود هستند.

آنچه در این میان باید بیش از هر چیزی مورد توجه همه ی این نامزدها قرار داشته باشد رعایت اخلاق  و اصول دینی و انقلابی در فضای رقابتی است.

وجود افرادی با مرام حزب باد امری مسبوق به سابقه است که در تمام انتخاباتها خود را از گروه یا دسته ای جدا کرده و به دسته ای دیگر می چسبانند.

این مرامی نانوشته اما متاسفانه دائمی در بین برخی فعالین یا بهتر بگوییم دلالان سیاسی است که همه ی افراد و نخبان سیاسی کشور و  شهرستان که قصد ورود به رقابتهای سیاسی در چارچوب نظام مقدس اسلامی را دارند باید از آن مراقبت کند.

زیرا این دلالین سیاسی یکی از بزرگترین دشمنان حفظ اخلاق اسلامی در انتخابات هستند.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار